Târgul „Fluturi în burtă”

📅 Publicat: 12 iulie 2017

Târgul „Fluturi în burtă”
🕰️Articol publicat la 12 iulie 2017. Contactele, prețurile și programul se pot fi schimbat de atunci — vă rugăm să verificați informația actuală la fața locului.
Târgul „Fluturi în stomac”. Ce va fi la acest târg?
  • Parcul umbros al vivariului
  • Sălile entomologice ale muzeului
  • Colecția vastă de fluturi de la prietenii noștri
  • Mâncare stradală
  • Limonade răcoritoare și sangrii
  • Locații foto cu fluturi
  • Galeria de artă pe alei
  • Vânzări de garderobă
  • Vânzări de obiecte de design și bijuterii

Ateliere:

  • Împletirea coroanelor de flori
  • Decoupage pe suport de lemn
  • Herbar din ipsos

Piscina fermecată pentru cei mici și grădiniță

Intrarea prin muzeu sau vivariu – 50 de lei

Și anunțul de participare:

(RU) Bună ziua!
Vă așteptăm pe 16 iulie, la locația care a fost atât de îndrăgită anul trecut de toți oaspeții – curtea Muzeului de Etnografie!!!
Noi, Asociația Caritabilă „Viață fără Leucemie”, vom oferi în atenția oaspeților – produse de patiserie de casă, delicioase, preparate din ingrediente proaspete și naturale.
De asemenea, vom propune spre alegere articole lucrate manual, confecționate din textile și țesături naturale, care, cu siguranță, vor fi un decor excelent, oferind o stare de spirit bună și confort în casă.
Fiecare eveniment al nostru este organizat cu scopul de a sprijini copiii în lupta lor cu bolile oncologice ale sângelui!
Haideți să-i ajutăm împreună pe copii să facă un pas spre o viață sănătoasă, spre o Viață fără Leucemie!
Cu stimă, Asociația „Viață fără Leucemie”

(RO) Buna ziua!
Noi, Asociatia obsteasca VIATA FARA LEUCEMIE vom propune spre atentia oaspetilor evenimentului copturi de casa, niste gustosenii delicioase, pregatite din produse proaspete si ecologic pure.
De asemenea, vom propune confectii handmade si jucarii cusute din stofe naturale, care, cu siguranta, vor darui o atmosfera calda si confortabila locuintei Dv.
Orice cumparatura va fi o contribuție pentru a ajuta copiii, diagnosticati cu leucemie, de a-i sustine in lupta cu boala groaznica!
Va indemnam sa-i ajutam impreuna sa faca un pas spre o viata sanatoasa, spre viata FARA LEUCEMIE!
Cu mult respect,
Asociatia obsteasca VIATA FARA LEUCEMIE

16 iulie, la adresa: sectorul Centru, str. Kogălniceanu, 82. Va avea loc un târg foarte, foarte interesant! Veniți, va fi grozav și util!

Dragi prieteni! Dacă ați observat o eroare sau aveți ceva de adăugat, scrieți-ne la detstvomd@mail.ru

Vă mulțumim pentru bunătate! 

Suntem pe Facebook: facebook.com/detstvo.md